Trendyol Mağaza Açma
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

Trendyol'da Nasıl Mağaza Açılır?

Kimler Trendyol’da Mağaza Açabilir?
Trendyol, e-ticaret girişimcilerinin tümüne açıktır fakat mağaza açmak için yasal şartları taşıyor olmanız gerekir. İnternet üzerinden satış yapmak ticari bir faaliyet olduğu için sürecin resmî bir şekilde kayıt altına alınması ve doğan vergilerin ödenmesi gerekir. Bu nedenle Trendyol mağaza açabilmek için anonim şirketi, limited şirketi ya da şahıs şirketi sahibi olma zorunluluğunuz vardır.

Şirket kuruluşu ile vergi mükellefi olup bu bilgiler ile Trendyol'da satıcı olarak kaydınızı yapabilirsiniz. KEP adresi ve MERSİS numarası gibi gereklilikleri de ancak şirket olarak karşılayabilirsiniz. Dolayısıyla bireysel kullanıcıların mağaza açabilmeleri söz konusu değildir. Bireysel olarak e-ticaret yapmak istiyorsanız, en ideal yol şahıs şirketi kurmaktır.

Trendyol Nedir, Nasıl Çalışır?

Trendyol, Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biridir. 2010 yılında kurulmuştur ve hızlı bir şekilde büyüyerek geniş bir ağa sahip olmuştur. Milyonlarca müşteriye 98 bin işletme, 1.1 milyon bireysel satıcı ve 347 milyon ürün ile hizmet vermektedir. Pazar yeri mantığı ile çalışan platform, alıcı ve satıcıların buluştuğu bir e-ticaret merkezidir.

Nereden Nasıl Başlamalıyım?

Öncelikle, işletmenizi şirket statüsüne taşımalısınız. Eğer anonim, limited ya da şahıs şirket tipinde bir işletmeniz varsa, Trendyol Satıcı Başvuru Formu’nu doldurarak işe başlayabilirsiniz. Doğrulama adımından sonra şirket bilgilerini kaydederek devam edebilirsiniz.

Neden Trendyol Mağazası Açmalıyım?

Eğer e-ticarete yeni başlıyorsanız, bir müşteri kitlesi oluşturmak amacıyla Trendyol’da mağaza açabilirsiniz. İnternetten satış yapmak adına e-ticaret sitesi kurmak istemiyorsanız, Türkiye’nin her noktasındaki potansiyel müşterilere Trendyol aracılığıyla satış yapabilirsiniz.

Trendyol Mağazası Nasıl Açılır?

Öncelikle Trendyol Satıcı Başvuru Formu doldurulur ve gerekli evraklar, bildirilen adrese kargo ile gönderilir. Başvuru onayının ardından açılan panel üzerinden ürünler platforma yüklenir ve Trendyol dükkanınız kurulmuş olur.

Trendyol’da Mağaza Açma Bedeli Ne Kadardır?

Trendyol mağaza açma ücreti, mağaza kira bedeli, pazarlama ücreti ya da müşteri hizmetleri bedeli gibi ödemeler talep etmez. Başvuru yapmak ve mağaza açmak ücretsizdir. Fakat ürün satışlarından sektör bazlı değişen oranlarda komisyon tahsilatı yapılır.

Trendyol, gelirini mağaza sahiplerinden aldığı komisyonlarla sağlar. Yani her sattığınız üründen belirli bir yüzdeyi Trendyol’a ödersiniz. Her kategori ve ürün grubu için farklı bir komisyon oranı uygulanır. Bu nedenle mağaza açmadan önce komisyon oranları hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.

Trendyol Mağaza Yönetimi Nasıl Yapılır?

Trendyol mağaza yönetimi, platformda bulunan satıcı paneli uygulamaları aracılığıyla yapılır. Satıcı panelinden mağazanın görünümü değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Ayrıca özel banner, çoklu banner, indirim, mağaza kapağı ve mağaza logosu gibi detaylar da yönetilebilir.

Trendyol'da Reklam Yönetimi Nasıl Yapılır?

Yine satıcı panelinde bulunan reklam yönetimi uygulamaları ile reklam süreci yönetilebilir. Trendyol içi ürün reklamları oluşturulabilir ve reklam performansı raporlanabilir. Ayrıca influencer (fenomen) reklamları için de özel uygulamalar mevcuttur.

Trendyol Mağazası İçin E-ticaret Altyapısı Gerekli Mi?

Trendyol, kendi altyapısı bulunan bir e-ticaret platformudur. Mağaza hizmetini de bu altyapıya bağlı olarak sunar. E-ticaret, ödeme, kargo gibi altyapılar Trendyol tarafından hizmete sunulur. Mağaza sahibinin e-ticaret altyapısına sahip olmasına gerek yoktur. Eğer bir e-ticaret sitesine sahipseniz, entegrasyon çözümleri ile ürünlerinizi hızlıca Trendyol mağazanıza aktarabilirsiniz.

Bir e-ticaret sitesine sahip olup ek olarak Trendyol entegrasyonu kullanmak, en kazançlı yöntemlerden birisidir. Bu sayede hem kendi e-ticaret sitenizden satış yapabilirsiniz hem de sitenizdeki tüm ürünleri kolayca Trendyol mağazanıza aktarabilirsiniz.
 

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Destek: +90 (545) 546 9208

Bize Yazın

Web Atölyesi

Mall Of İstanbul The Office Kat:17 No:136 Başakşehir / İstanbul

Mersis Numarası: