Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

Web AtölyesiSektörler

Münih


Münih Web Atölyesi Münih Münih
Web Atölyesi olarak Münih bölgesine , alanında başarılı kadromuz ile destek sağlamaktayız. İhtiyacınızı belirleyin sizlere yardımcı olalım.

Münih şehri çekiciliğini özel atmosferine borçlu olup, burada gelenek ile modernizm, yerel ve beynelmilel olanlar eşit haklar ile yerlerini bulmaktadırlar. Bu Bavyera başkenti, ekonomi- ve medya metropolü olma sıfatıyla, ağırlık noktalarını bankacılık, sigorta ve yüksek teknoloji- otomotiv sanayi üzerine tesis etmiş bulunmaktadır. Burada 250 adet yayınevi bulunmaktadır. İki adet ekselans üniversiteleri, bir sanat akademisi, müzik ve tiyatro yüksek okulu, film ve televizyonculuk yüksek okulu ile çok sayıda yüksek okullar, akademiler ve araştırma kurumları sayesinde, bu şehir önemli bir bilim konumu sıfatını almaktadır. 1997’lı yıllarda ise Münih şehri kararlı bir biçimde, bir fuar konumu ve bir havayolu düğüm noktası olma çabalarını sonuçlandırması ile birlikte, aynı zamanda çevre dostu bir bisikletçi metropolü de olabilmeyi başarmıştır.

KÜLTÜR

Geniş çaplı kültürel olanakları sayesinde Münih şehri Dünya çapında bir kültür metropolü sıfatını da taşımaktadır. Şehrin en az 42 adet tiyatrosu bulunmakta olup – hepsinden önce ünlü Nationaltheater tiyatrosu ve birden fazla sayıda ödüllendirilmiş olan oda oyunlarını da bünyesinde barındırmaktadır. Bunlara da 65 adet müze, çok sayıda resmi ve özel koleksiyonlar ile hayat dolu bir galeriler ortamı eklenmektedir. Dünya’nın en büyük teknik müzesi sıfatına sahip olan Deutsches Museum kurumu, 2003 yılında 100’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlamıştır. Üç adet resim galerisi, Brandhorst müzesi ve hâlihazırda yapımı devam eden Mısır koleksiyonu kurumları, üniversite yakınlıkları itibariyle, adeta etkileyici bir müzeler mekânı oluşturmaktadır. Gasteig semtinde bulunan filarmoni kurumunda düzenlenen birinci sınıfı müzik etkinlikleri, Bavyera devlet operasında ve Münih sarayının Herkül salonunda yaşanmalıdır.

BOŞ ZAMAN

Münih şehri, nerede ise sayıları belli olmayan turistik aktivite olanakları, boş zaman değerlendirme çeşitliliği ve festivalleri ile insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Dünya çapında meşhur birası ile bu şehir Oktoberfest bayramında ve yazdan kalma ılımlı havada gidilen bira bahçelerinde, FC Bayern München kulübünün futbol maçlarında ve diğer spor türlerinin bulunduğu ve 1972 yılında kurulan olimpiyat alanında, şık kafeleri, müzik kulüpleri ve barlarında, gece kuşlarını da hareket halinde tutmaktadır. Englischer Garten park tesisinde üniversite öğrencileri, amatör sporcular ve gezi için gelen insanlar bir idili andıran park tesisinde eğlenmekte olup, Schloss Nymphenburg sarayı ve botanik bahçesinin de kültür dolu atmosferinden büyülenmektedirler. Münih film festivali veya opera oyunları festivali gibi, olimpiyat stadında gerçekleştirilen Rock- ve Pop-etkinlikleri ile her seviyede olmak üzere çok iyi alış veriş olanaklarının bulunduğu şehirde, uluslar arası bir topluluk eğlenebilmektedir. Yukarı Bavyera Alplerine ve göllerine olan yakınlık, bu şehri kayakçılar için olduğu gibi, aynı zamanda gezmek isteyenler için de ideal nitelikte bir çıkış noktası konumuna getirmektedir. Viyana, Budapeşte, Prag veya Venedik gibi Avrupa metropolleri de, buraya birkaç saatlik bir uzaklıkta bulunmaktadır.

+90 (532) 200 9852

WhatsApp Destek Hattı