Hepsiburada Mağaza Açma
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

Hepsiburada'da Nasıl Mağaza Açılır

Hepsiburada mağaza açma işlemi, birkaç adımda tamamlanabilecek son derece basit ve pratik bir süreçtir. Hepsiburada satış yapmak için bu sürecin tamamlanmasını zorunlu tutar. Bu işlemi aşağıdaki adımları takip ederek oldukça kısa bir süre içinde tamamlayabilir, Hepsiburada mağaza açılışı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

10 Adımda Hepsiburada'da Nasıl Mağaza Açılır?

  1. İlk olarak Hepsiburada’nın internet sitesinin en altında “Kurumsal” başlığında bulabileceğiniz “Hepsiburada’da Satıcı Ol” seçeneğine tıklanır. Devamında açılan ve konuya dair birçok bilgiye ulaşabileceğiniz sayfanın üst kısmında yer alan “Satıcı Ol” butonu ile bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. 
  2. Hepsiburada, işletmelere üç farklı formatta mağaza açma imkânı verir. Bunlar; Standart, Kadın Girişimci ve HepsiTürkiye’dendir. Standart seçeneği, işlerini e-ticaret alanından geliştirmek siteyen işletmeler için düzenlenmiştir. %51 ve üstü hisse sahibi kadın olan şirketler Kadın Girişimci seçeneği ile Hepsiburada’nın bu tür işletmeler için sağladığı avantajlardan yararlanabilir. Bu avantajlar arasında, düşük komisyon oranları, indirimli reklam ve kargo gibi fırsatlar yer alır. HepsiTürkiye’den ise yöresel ürünleri satan şirketlere yönelik, bu tür işletmelere destek olmak amacıyla geliştirilmiş özel bir formattır. Bu aşamada size uygun olan seçeceği tercih ederek Hepsiburada mağaza açma işlemine devam edebilirsiniz.
  3. Sonraki aşamada mağaza adı ve giriş yapmak için gerekli olacak şifre belirlenir.
  4. Bu adımın ardından şirket yetkilisinin kişisel ve iletişim bilgilerinin girileceği aşamaya geçilir.
  5. Şirketin temel bilgileri ve sonrasında vergi yükümlülüklerine dair istenilen bilgiler girilir. Sonraki adımda ise şirketin iletişim ve fatura bilgileri belirtilen alanlara yazılmalıdır. Hepsiburada satış yapmak için fatura bilgilerinizi talep eder. Çünkü size satışlarınız üzerinden komisyon faturası kesecektir.
  6. Şirketinize ait banka bilgilerinin karşınıza gelecek forma girilmesi, Hepsiburada mağaza açma işleminin sonraki adımıdır. Hepsiburada, yaptığınız satışlardan elde ettiğiniz gelirleri kayıt sırasında belirttiğiniz bu hesaba transfer eder. Dolayısıyla girdiğiniz hesap bilgilerinin doğru olması son derece önemlidir.
  7. Banka bilgilerinin de girilmesiyle Hepsiburada mağaza başvuru süreci tamamlanmış olur.
  8. Sonrasında yapmanız gereken Hepsiburada mağaza açma süreci için sizden talep edilen evrakları satıcı portalı üzerinden sisteme yüklemektir. Portala, kayıt aşamasında belirlediğiniz mağaza adı ve şifre ile giriş sağlayabilirsiniz. Bu aşamada sisteme giriş yapılabilmesine rağmen Hepsiburada mağaza açma başvurusu için istenen evraklar yüklenmediğinden ürün yükleme ve satış yapma gibi işlemler gerçekleştirilemez.
  9. Evrak yükleme aşamasının ardından Hepsiburada, bu evrakları inceler. İncelemenin sonucuna göre başvurunuzu onaylar. Bazı durumlarda evraklar reddedilebilir. Bu durumda Hepsiburada sizinle telefon ya da e-posta yolu ise sizinle iletişime geçerek sürecin nasıl ilerleyeceğine dair bilgi verecektir.
  10. Son aşama olarak ürünlerinizi Hepsiburada mağazanıza girerek satışa başlayabilirsiniz. Eğer bir Web Atölyesi e-ticaret siteniz varsa, tüm ürünlerinizi; görsel, detay, fiyat ve stok bilgileri ile beraber tek aşamada aktarabilirsiniz. Üstelik Hepsiburada entegrasyonu sayesinde sitenize eklediğiniz ya da güncellediğiniz ürünler, Hepsiburada mağazanızda da otomatik olarak güncellenir.

Sisteme yüklediğiniz evrakların incelenmesi ve Hepsiburada mağaza açma sürecinin tamamlanması yaklaşık bir hafta sürer. Bunu ardından Hepsiburada satış yapmak için ürünlerinizi sisteme yükleyip listelemenize izin verir. Listeleme işleminin hatasız şekilde yapılması durumunda ürünleriniz 7 gün içinde aktifleşip satışa hazır hâle gelir.

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Destek: +90 (545) 546 9208

Bize Yazın

Web Atölyesi

Mall Of İstanbul The Office Kat:17 No:136 Başakşehir / İstanbul

Mersis Numarası: